Druga połowa sierpnia to najlepszy moment aby zacząć kompletować swoją jesienną garderobę. Mimo że za oknem wciąż pełnia lata, wieczory bywają już chłodne. To przedsmak jesiennych dni, które mogą być znośne dzięki dobrze dobranym ubraniom. Jakie kolory będą najmodniejsze?

Nieśmiertelny beż

Jeżeli nie wiesz, jaki kolor wybrać, postaw na biele i beże. One będą doskonale pasować do reszty ubrań w szafie. Ocieplisz je lub też ochłodzisz dostosowując do okoliczności i nastroju. Na jesień wybierz takie materiały, które będą cię otulać swoim ciepłem. Organiczna bawełna, wełna czy kaszmir będą doskonałym wyborem. Dobre gatunkowo, posłużą ci długie lata!

Czerwień i pomarańcz!

Wiosną zestawienie to królowało na paznokciach. Jesienią i zima postaw na dodatki właśnie w tych kolorach. Nie tylko doskonale będziesz się wyróżniać w tłumie, ale i zsynchronizujesz z jesiennymi barwami. Unikaj jednak postaci total red lub total orange. Te kolory, zestawione całościowo, robią zbyt piorunujące wrażenie i nie każdy jest w stanie je znieść.

Butelkowa zieleń

W opozycji do krzyczącej czerwieni i pomarańczy jest stonowana, głęboka butelkowa zieleń. Świetnie wyglądają w niej zarówno brunetki jak i blondynki. Barwa ta podkreśla zielony kolor oczu, a także śmietankowy odcień skóry. Będzie doskonałym wyborem zarówno w kwestii dodatków jak i total green.

Niebanalne faktury

Modą należy się przede wszystkim bawić i wybierać z niej to, co dla nas najlepsze. Dlatego też, nie uciekaj od nietypowych faktur czy printów. Zestawienie ich ze sobą może nieść nieco problemów. Kieruj się jednak zasadą, że całość ma być jednolitym tłem dla głównego wzoru. Tym samym zachowasz odpowiednią równowagę.