Trampoliny to doskonała alternatywa dla osób, które nie lubią żadnego sportu, ale chcą od czasu do czasu zażyć trochę ruchu a przy tym dobrze się bawić.

Skakanie pomaga nie tylko polepszyć kondycję, ale też zrzucić parę zbędnych kilogramów. Godzinny trening może spalić aż do 800 kcal! Nie bez powodu więc coraz większa liczba kobiet jest zainteresowana taką formą aktywności.

Profesjonalne trampoliny fitness

Wielu osobom skakanie na trampolinie kojarzy się z zabawą dla dzieci. Profesjonalne zajęcia fit and jump prowadzone przez instruktora wyglądają jednak nieco inaczej. Przede wszystkim trampolina jest mniejsza i posiada wbudowaną poręcz, której można przytrzymać się podczas skakania. Zajęcia rozpoczynają się od obowiązkowej, krótkiej rozgrzewki. Następnie uczestnicy powtarzają za instruktorem sekwencje ruchów, których dynamika jest zależna od zaawansowania grupy. Skakanie w rytm głośnej, energetycznej muzyki pobudza i wzmacnia całe ciało. Aby urozmaicić zajęcia i sprawić by były jeszcze bardziej efektywne wielu instruktorów jako ich obowiązkowy punkt wprowadza ćwiczenia statyczne. Najczęściej wzmacniające mięśnie brzucha, nóg i pośladków, czyli obszarów najbardziej problematycznych dla większości kobiet.

W takich zajęciach uczestniczyć może każdy. Nie trzeba mieć dobrej kondycji, gdyż każdy uczestnik może ćwiczyć w swoim tempie. Ten rodzaj aktywności rekomendowany jest również dla osób z dużą nadwagą, gdyż nie nadwyręża ich stawów w taki sposób jak popularny jogging. Wystarczy wygodny strój sportowy i dobre chęci.

Niezależnie od tego jaki jest cel osoby, która przychodzi na zajęcia – zrzucenie zbędnych kilogramów, poprawa lub polepszenie kondycji, poprawienie wyglądu ciała, czy po prostu dobra zabawa w ciekawym towarzystwie, pewnym jest, że dzięki zajęciom fit and jump zadanie to jest jak najbardziej możliwe do wykonania.