Hipnoza przypomina sen na jawie. Snem jednak nie jest. Nie jest też stanem normalnym, czyli jawą. Jest za to stanem odmiennej świadomości. Dzięki hipnozie można łatwo dotrzeć do podświadomości i zasugerować jej, to co jest ważne. W ostatnich latach hipnoza robi karierę, bo bywa pomocna w problemach. Pomaga między innymi w walce z nałogami i nadwagą.

Hipnoza i autohipnoza – hit czy kit?

Seanse hipnotyczne nie są jednak dostępne dla wszystkich. Barierą bywa cena. Osoby mniej zamożne, mogą skorzystać z dobrodziejstwa autohipnozy, która jest równie skuteczna. Autohipnoza to programowanie własnej podświadomości. Jest bliska autosugestii. Dzięki niej można poradzić sobie również z otyłością i nadwagą. Problem w tym wypadku nie jest istotny. Może to być podjadanie między posiłkami, spożywanie niezdrowego jedzenia, czy też brak aktywności fizycznej. Zadanie nie jest trudne, ponieważ każdy człowiek wielokrotnie znajdował się w stanie autohipnozy, choć sobie tego nie uświadamiał. Pomocne bywają specjalne nagrania lub książki. Wystarczy współpracować i efekty przyjdą.

Efekty autohipnozy występują zwykle szybko – po kilku dniach lub nawet natychmiast. Skuteczność autohipnozy jest bardzo duża. Działa ona prawie na wszystkich. Nieistotny jest wiek, płeć, waga. Można zrzucić łatwo, przyjemnie i bezpiecznie nawet do 5 kilogramów miesięcznie.