Tańca powinniśmy się uczyć od dzieci. One bez skrępowania poruszają się w rytm ulubionych piosenek. Kiedy jednak stajemy się dorosłymi, pojawia się wstyd i poczucie, że lepiej nie próbować aby się nie wygłupić. Nic bardziej mylnego! Oto kilka rodzajów tańca, które będą jednocześnie świetnym treningiem.

Pole dance

Taniec na rurze może kojarzyć się z zupełnie czym innym niż akrobatyka. Jednak spokojnie, idąc na zajęcia z pole Dance nauczysz się nie tylko jak wykonywać pewne pozycje na rurze, ale i doskonale wzmocnisz swoje ciało.

Zumba

Zajęcia z zumby znajdziesz w prawie każdym większym klubie fitness. Prowadzący dobierają tak muzykę, aby z jednej strony poprawić humor a z drugiej, aby rytm wycisnął z nas siódme poty. Początki mogą być trudne ze względu na konieczność nauczenia się określonych kroków. Ale potem pozostaje już tylko dobra zabawa.

Taniec nowoczesny

Tu nie musisz mieć partnera do tańca. Całym swoim ciałem wyrażasz ekspresję związaną z muzyką. I czy to w tańcu indywidualnym czy też grupowym, w ruch wprowadzasz całe swoje ciało. To świetny trening nie tylko dla ciała ale i dla ducha!

Klasycznie do tańca

Po zaledwie jednym treningu każdy, kto przyszedł na zajęcia z tańca klasycznego, czuje nogi i całe ciało. Poprawna postawa oraz ruch całego ciała tu być może nie jest tak widoczny jak w przypadku tańca nowoczesnego, ale i tak można się zmęczyć. Dodatkową zaletą jest nauka nowych kroków, a ta stymuluje mózg do działania. Same plusy!

Każda aktywność na wagę złota

Nie da się ukryć, że jeżeli chcesz mieć zdrowy i silny organizm, musisz na stałe wpisać aktywność fizyczną do swojego kalendarza. Zajęcia taneczne mogą być miłym urozmaiceniem dla pozostałych dni treningowych albo też główną aktywnością. Wszystko zależy od tego, jak dobrze bawisz się na zajęciach. Bo trening ma być przyjemnością a nie karą!