Cellulit to groźny przeciwnik, którego nie da się tak porostu usunąć z naszego ciała. Jedni mówią, że to kwestia genetyki, a inni, że niewłaściwego odżywiania. Paraadoksalnie wszyscy mogą mieć rację. W walce z cellulitem pomoże ci zwykła szczotka i duża doza cierpliwości.

Szczotkowanie od rana

Celebrytki, aktorki i zwykłe kobiety – wszystkie próbowały szczotkowania na sucho i nie ma takiej, która by nie zauważyła pozytywnych efektów. Nie chodzi już nawet o udaną walkę z cellulitem, ale o znaczną poprawę stanu skóry i jej jędrności. A wystarczy tylko pięć minut dziennie. I może potem dobry balsam do ciała.

Szczotkowanie na sucho najlepiej zrobić tuż przed prysznicem. Posuwistymi ruchami szczotkuj zawsze w kierunku do serca. Nogi, ręce, a na końcu korpus. Poprawę jakości skóry zaobserwujesz niezwykle szybko. Na bardziej spektakularne efekty trzeba będzie jednak zaczekać.

Bez regularności nie ma efektów

Jeżeli marzy ci się szybka redukcja cellulitu, to musisz zafundować sobie zabieg w dobrym gabinecie kosmetycznym. Jednak szczotkowanie na sucho jest o wiele tańsze i równie skuteczne. Tylko że musisz poczekać. Najważniejsza jest tu regularność, także wprowadź szczotkowanie ciała do swojego codziennego rytuału pielęgnacyjnego, a z pewnością nie pożałujesz.

Rekomendowane są szczotki drewniane lub bambusowe z naturalnego włosia. Jednak tak naprawdę każda szczotka przyniesie dobre efekty. Pod warunkiem, że jest używana. I to regularnie. Po masażu weź ciepły prysznic, a następnie wmasuj ulubiony balsam do ciała. Cellulit nie ma tu szans!