Nastała kalendarzowa wiosna i zapewne nim się obejrzymy, będziemy, cieszyć się pełnią lata. Tylko czy nasze ciało jest gotowe na lato? Na noszenie lekkiej odzieży bez krępacji i swobodne samopoczucie? Jedno jest pewne, w tym momencie możemy podjąć jeszcze walkę, by zdążyć z formą do lata. Niezbędna jest jedynie dawka motywacji i wiary w siebie oraz samodyscypliny. Jakie działania podjąć, by już nie długo cieszyć się wymarzoną sylwetką i kondycją?

Po pierwsze dieta

Nie bez powodu mówi się, że jesteś, tym co jesz. Zatem jeśli chcesz prezentować się witalnie i cieszyć zgrabnym i atrakcyjnym ciałem, czas na poważne zmiany w jadłospisie! O to kilka kluczowych zasad.

  1. Odstawanie słodyczy – szukaj zamienników (owoce, suszone owoce, fit desery itp.),
  2. Nawadniaj organizm – pij około 2 litry wody dziennie,
  3. Zrezygnuj z fast foodów i słonych przekąsek. Postaw na szybkie i zdrowe lunchboxy, które pomogą uniknąć szybkiego i nieprzemyślanego jedzenia,
  4. Pokochaj warzywa! Powinny znajdować się w co najmniej 3 z 5 posiłków w ciągu dnia,
  5. Zadbaj o wysoką podaż błonnika pokarmowego (zapewnia uczucie sytości i zmniejsza apetyt)

Po drugie aktywność fizyczna!

Jeśli chcesz się cieszyć szczupłą sylwetką, musisz postawić również na ruch! Zapewni Ci on szybsze spalanie tłuszczy i pracę metabolizmu. Ponadto odpowiednio dobrane ćwiczenia sprawią, że nabierzesz atrakcyjnych kształtów. Warto wprowadzić do swojej codzienności regularne treningi, jak i korzystać z różnych form rekreacji, które pomogą wypracować kondycję. O to kilka rad, w jaki sposób zmienić swój tryb życia na bardziej aktywy!

  1. Staraj się więcej chodzić! Na przykład rezygnując, z windy na rzecz wejścia po schodach.
  2. Zamień auto na rower! Kiedy to tylko będzie, możliwe staraj się korzystać z ekologicznego i zdrowego środka transportu, jakim jest rower.
  3. Znajdź aktywność, która będzie Ci sprawiała radość! Możliwości jest naprawdę dużo, ale niekiedy trzeba spróbować kilku dyscyplin, by znaleźć tą, która będzie właśnie dla nas.
  4. Trenuj regularnie i sumienie. Nawet krótki, ale solidnie wykonany trening, będzie owocny.
  5. Korzystaj z wiosennych i letnich rekreacji na powietrzu. Ruch na świeżym powietrzu jest bardzo istotny, bo zapewnia dotlenienie i naturalną suplementację witaminą D. Możesz spacerować, biegać, jeździć na rowerze, rolkach, deskorolce, a także korzystać z kąpielisk strzeżonych.