Puszące się włosy to zmora wielu osób, które lubią utrzymywać dłuższe fryzury. Wilgoć na dworze, a nawet swetry, które ocierają się o włosy, mogą być powodem ich puszenia się.

Jak temu zaradzić? Jakie kosmetyki okażą się odpowiednie w walce z tym problemem?

Puszące się włosy – czego unikać?

Głównym problemem w przypadku włosów, które lubią się puszyć, jest wilgoć. Nie chodzi tutaj tylko o warunki pogodowe oraz o wilgoć w mieszkaniu, jednak warto brać pod uwagę również stosowane kosmetyki. Które z nich nie są polecane?

Aby uzyskać pożądany efekt, należy zastosować się do zasad PEH, gdzie H to humektanty, które w pewnym sensie nawadniają włosy, dodając im tym samym puszystości. Dobrym pomysłem byłoby ograniczenie ich. Aloes to główny składnik, który może przyczynić się do puszenia się włosów. Podobnie sprawa wygląda z gliceryną oraz olejem kokosowym. Te, w zbyt dużej ilości, sprawią, że włosy stracą swój gładki wygląd.

Kosmetyki na puszące się włosy

Co zastosować, aby osiągnąć efekt tafli, czyli włosów, które są gładkie i przyjemne w dotyku? Drugą literką w skrócie PEH są emolienty, które właśnie odpowiadają za tzw. przyklepanie włosów. Wśród nich znajdują się liczne oleje, olejki, a także przystosowane do tego maski oraz odżywki do włosów.

Olejowanie włosów dostarcza im na tyle dużo emolientów, że te zyskują połysk i gładkość. Czasami można również skorzystać z protein, które powinny nadać włosom zdrowej objętości bez ich puszenia czy elektryzowania. Serwis https://www.kosmetyczne.pl/ dodaje, że humektanty, mimo że w zbyt dużej ilości problematyczne, mogą okazjonalnie pomóc z wyrównaniem równowagi PEH, która polega na dostarczaniu włosom wszystkich potrzebnych składników.

Olejki na końcówki, które chronią je przed zniszczeniem, mogą również mieć pozytywny, wygładzający wpływ. Tak samo maski oraz odżywki, które są dedykowane do włosów puszących się, jednakże z nimi nie należy przesadzać – ich nadmiar może wyrządzić dużo szkód. Główną zasadą, o której należy pamiętać, jest jednak to, że im mniej wilgoci i humektantów, tym lepiej. Przy ich ograniczeniu włosy naturalnie powinny przestać się puszyć choćby odrobinę.