Dekolt to jeden z najczęściej wymienianych przez mężczyzn, najbardziej seksownych miejsc na ciele kobiety. Nie jest więc tajemnicą, że trzeba o niego odpowiednio dbać. Niestety, przez wiele przedstawicielek płci pięknej, ta sfera jest w pielęgnacji pomijana. Jak więc o nią dbać, aby była piękna przez długi czas?

Filtr SPF przez cały rok

Dermatolodzy i kosmetolodzy apelują, aby kremy z wysokim filtrem UV stosować nie tylko w sezonie letnim, ale podczas całego roku. Co istotne, smarować należy nie tylko twarz, która z oczywistych względów jest nastawiona na działanie promieni słonecznych, ale i na często pomijany dekolt właśnie. Dzięki tej profilaktyce skóra będzie zadbana i jędrna, a co najważniejsze, bez zmian spowodowanych przebarwieniami.

Kolejny aspekt to codzienne szczotkowanie ciała na sucho. Ze względu na bardzo delikatną skórę dekoltu, sugeruje się, aby szczotkowanie to było o wiele delikatniejsze niż w innych częściach ciała. Potem obowiązkowo należy wmasować w skórę olejek albo regenerująco odżywiające masło do ciała. Przed założeniem ozdób, koniecznie poczekaj, aż kosmetyk się wchłonie.

Co jeżeli przebarwienia już są?

Nie da się ukryć, że skóra dekoltu jest bardzo wrażliwa i podatna na uszkodzenia. Z tego względu, pojawiają się tam pajączki naczyniowe. Można je usunąć w gabinecie kosmetycznym za pomocą lasera. Jeżeli pojawiły się tam tzw. zmarszczki snu, czyli pionowe kreski, wypełnisz je u kosmetologa kwasem hialuronowym.