Czasem jest to związane z hormonami, częściej jednak twarz zaokrągla nam się w związku z nadwagą. Jeżeli podwójny podbródek cię irytuje, czas w końcu wziąć sprawy w swoje ręce. Z twarzy również można schudnąć. Tylko jak?

Zacznij od tego, co na talerzu

Być może to coś, co już wiesz, wszak mówią o tym każde poradniki. To co jemy, faktycznie wpływa na nasz wygląd i tyczy się to również cery oraz wyglądu samej twarzy. O ile nie damy rady samym jedzeniem zafundować sobie efektów jak po liftingu, o tyle możemy zadbać o jędrność i rozświetlenie. Warzywa i dieta bogata w witaminy ma ogromną moc!

Wyrzuć cukier i sól

Bardzo często powodem, dla którego mamy twarz jak księżyc w pełni, jest nadmiar wody w organizmie. Jest ona gromadzona głównie przez spożywana sól i cukier. Odstaw więc te dwa składniki, zamieniając je na aromatyczne zioła i przyprawy bez dodatków. Zrezygnuj również z gotowych mieszanek, bo one mają w sobie mnóstwo składników konserwujących, które z pewnością nie służą naszej twarzy.

Pij wodę i odpoczywaj

Jeżeli chcesz schudnąć z twarzy, koniecznie musisz odpowiednio nawadniać swój organizm. 2 litry to podstawa, przy czym zrezygnuj z napoi gazowanych na rzecz zwykłej wody. Z pewnością pomoże ona wypłukać toksyny z organizmu i sprawi, że znikną opuchnięcia.

Regeneracja to również forma treningu. Odpoczynek jest niezwykle ważny dla naszego organizmu i twarzy również. Wysypiając się, średnio 7 godzin, sprawiamy, że skóra sama z siebie promienieje. Jeżeli niedosypiany, twarz na dłuższą metę będzie wyglądać na zmęczoną.

Masaż twarzy

Nie zapominaj o regularnym dbaniu o cerę. Wszelkiego rodzaju maski liftingujące i odżywiające, zawsze są mile widziane. Świetnym pomysłem są również masaże rollerem jadeitowym i ulubionymi olejkami.