Pielęgnacja twarzy to jedna z najważniejszych rzeczy, jakie musisz zapewnić swojej skórze aby długo zachowała młodość. Są jednak takie czynności, które mogą przyspieszyć proces starzenia się skóry. I warto się ich wystrzegać. Jakie to będą?

Demakijaż oczu – czy robisz to dobrze?

Jeżeli na płatek kosmetyczny wlewasz płyn micelarny albo mleczko i pocierasz nim oko, aby zdjąć makijaż, to…robisz to źle. Taki sposób ściągania kosmetyków jedynie przyspiesza starzenie się skóry. I powoduje, że wokół oczu pojawiają się nieestetyczne zmarszczki. Zamiast tego przerzuć się na demakijaż delikatniejszymi płynami na bazie olejku, który rozpuści resztki kosmetyków. Poszukaj w drogerii płynu micelarnego dwufazowego, koniecznie takiego bez parafiny!

Wyciskanie zaskórników

Umówmy się — pryszcze i zaskórniki to nie jest coś, co chcemy pokazać światu. Pierwszą reakcją jest więc zwykłe wyciskanie. Jednak to zazwyczaj wcale nie rozwiązuje sprawy, a wręcz przeciwnie, powoduje zaognienie stanu zapalnego. Postaw więc na złuszczanie cery. Jeżeli pojawią się jakieś niedoskonałości, to potraktuj je kosmetykiem z kwasem salicylowym, olejkiem herbacianym i aloesem. Na drugi dzień, sytuacja powinna być już opanowana.

Brak kremu z filtrem

Ochrona przeciwsłoneczna jest tak samo ważna, jak intensywne nawilżanie. Im wcześniej przekonasz się do tej tezy, tym dłużej będziesz cieszyć się cerą bez większych zmarszczek. Co rano, na oczyszczoną i tonizowaną skórę musisz nałożyć krem z filtrem, a dopiero później kolejne kosmetyki pielęgnacyjne i kolorowe.