Sesja jogi to jeden z najlepszych sposobów na zredukowanie stresu i odprężenie całego organizmu. Do tego cudownie wpływa na kręgosłup, niejednokrotnie niwelując wcześniejsze bóle. Zajęcia w tym temacie znajdziesz w każdym dobrym klubie fitness. Co więc musisz ze sobą zabrać? 

Wygodny strój

Joga to wszelkiego rodzaju skłony, skręty i siady. Strój musi być więc przede wszystkim taki, aby nie krępował ruchów. Sportowe leginsy i koszulka przylegająca do ciała to podstawa. Fajnie spisuje się tu również stanik sportowy, dzięki któremu unieruchomisz piersi i będzie ci zwyczajnie łatwiej ćwiczyć. Zrezygnuj natomiast z luźnych koszulek, bo one jedynie będą przeszkadzać, zsuwając się w najmniej odpowiednim momencie. na jodze musisz czuć się w pełni komfortowo.

Dobra mata

Mata do jogi z reguły jest wykonana z materiału antypoślizgowego. Gwarantuje to stabilność każdej pozycji. Już na początku zrezygnuj ze zwykłych karimat, one zupełnie nie nadają się do tego rodzaju treningu. Jeżeli bolą cię kolana, zainwestuj w nieco grubszą matę. Dobre szkoły jogi proponują wypożyczenie takiego sprzętu. Jednak o wiele wygodniej jest mieć swoją.

Pasek, klocki, koc

Te trzy rzeczy z pewnością przydadzą się zarówno na początku praktyki, jak i na poziomie zaawansowanym. Użycie paska sprawia, że łatwiej przyzwyczajasz swoje ciało do bardziej zaawansowanych pozycji. Podobną funkcję pełnią tutaj klocki, które świetnie sprawdzają się przy pozycjach odwróconych albo też przy malasanie. Koc z pewnością będzie dobrym dodatkiem na po-jogową relaksację. Siawasana wymaga od nas zadbania o siebie i o swoje rozgrzane podczas ćwiczeń ciało.